KMP Gorzów Wielkopolski

Aktualności

Prewencja

Mapy zagrożeń
Dzielnicowi
Moja Komenda

Ruch drogowy

 1. Przejechał na czerwonym świetle, a wcześniej prawie potrącił pieszych. Wszystko nagrała samochodowa kamera

  Gorzowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu wobec 76-letniego kierowcy. Mężczyzna jadąc osobowym fordem zachował się nieodpowiedzialnie na drodze – najpierw omal nie potrącił pieszych na przejściu, a kilkadziesiąt metrów dalej przejechał na czerwonym świetle. Dzięki przekazanemu przez jednego z kierowców nagraniu 76-latek odpowie za swoje zachowanie.

 2. LUBUSKA POLICJA GOTOWA NA DZIAŁANIA „ZNICZ”. DOJEDŹMY BEZPIECZNIE NA GROBY BLISKICH

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem intensywnej pracy dla lubuskich policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich zmotoryzowanych i pieszych. Mundurowi będą pomagać dotrzeć w rejon cmentarzy i bezpiecznie z nich powrócić. Na drogach będzie więcej policyjnych patroli, co przełoży się na częstsze kontrole. Policjanci będą skupiać się na prędkości kierowców, ich trzeźwości, bezpiecznym przewożeniu pasażerów oraz stanie technicznym pojazdów. Wszystko po to, aby zmotoryzowani sprawnie, ale przede wszystkim bezpiecznie poruszali się po lubuskich drogach.

 3. LIMIT SZCZĘŚCIA MOŻE SIĘ KIEDYŚ WYCZERPAĆ. UWAŻAJ NA DRODZE. ŻYJ!

  W ostatnich dniach na lubuskich drogach doszło do tragicznych wypadków drogowych z udziałem pieszych. Apelujemy do kierowców o ściągnięcie nogi z gazu, wzmożoną koncentrację i czujność, zwłaszcza w warunkach słabej widoczności. Pieszym przypominamy o korzystaniu z elementów odblaskowych, oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Równie ważny jest wzajemny szacunek, odpowiedzialność i tolerancja kierowców oraz pieszych – bez tego nie można mówić o wspólnym bezpieczeństwie.

 4. Najmłodsi „świecą” przykładem. TY też załóż odblask i bądź bezpieczny!

  Lubuska Policja dba o bezpieczeństwo pieszych. Aby w jesiennej aurze być bardziej widocznym, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. przekazali uczniom kamizelki i opaski odblaskowe. W mglisty, wtorkowy poranek mundurowi w „białych czapkach” rozmawiali o bezpieczeństwie z najmłodszymi, wskazując im jak ważną rolę na drodze pełnią elementy odblaskowe. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Boleminie w drodze powrotnej do domu z pewnością będą lepiej widoczni dla kierowców, a przez to bardziej bezpieczni.

 5. DZIAŁANIA „ROWER” W KOMENDZIE MIEJSKIEJ POLICJI W GORZOWIE WLKP.

  Niższe temperatury i mniej przyjazna aura nie oznacza, że rower należy schować do piwnicy. Obecna pogoda zachęca do korzystania z wypoczynku jakim są rowerowe wycieczki. Rower służy nam nie tylko do wypoczynku, często jest także naszym środkiem transportu. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i musimy pamiętać o jego właściwym wyposażeniu.

 6. Policyjny pilotaż rodzącej kobiety

  W Gorzowie kierowca osobowego forda zatrzymał policyjny patrol. Zdenerwowany mężczyzna poprosił o pomoc, bo jego żona zaczęła rodzić, a on tkwi w korku. Bał się, że nie zdąży dojechać do szpitala. Policjant ruchu drogowego asp. szt. Dariusz Sztylka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, na sygnałach pilotował samochód z rodzącą kobietą.

Polecamy

Ochrona prawna funkcjonariusza
Wstąp do Policji
BIP KMP
Służba Cywilna
Reportracism
Tłumacz języka migowego
Lubuska niebieska tarcza
KWP Gorzow
Urząd Miasta
Po pierwsze czlowiek
Nie jezdze po alkoholu
Dopalacze kradną życie
Policjant który mi pomógł
Niebieska linia
Stop seksturystyce
Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów
Osrodek intrerwencji kryzysowej