Dzielnicowi z wizytą na obozie harcerskim - Aktualności - KMP Gorzów Wielkopolski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z wizytą na obozie harcerskim

Data publikacji 18.07.2018

Policjanci na terenie całego powiatu gorzowskiego w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje 2018” odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży – obozy, kolonie oraz półkolonie. We wtorek /17 lipca/ dzielnicowi podgorzowskiej gminy Kłodawa spotkali się z uczestnikami obozu harcerskiego w Lipach, by rozmawiać o tym, jak bezpiecznie korzystać z letniego wypoczynku.

Podczas systematycznych kontroli miejsc zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży policjanci rozmawiają z ich uczestnikami, wskazując zagrożenia występujące szczególnie w lasach oraz w pobliżu akwenów wodnych.  

Deszczowa aura nie zniechęca harcerzy stacjonujących przy jeziorze Lubie do aktywnego i pomysłowego spędzania czasu. Dzielnicowi Komisariatu Policji II w Gorzowie Wlkp. - sierż. szt. Tomasz Filipowski oraz st. sierż. Barbara Pawlak - w trakcie pogadanki z uczestnikami obozu zwracali uwagę na to, jak ważne jest zaufanie pomiędzy młodzieżą a opiekunami, współpraca i szybkie, skuteczne alarmowanie odpowiednich służb w razie potrzeby wezwania pomocy.  Funkcjonariusze odpowiadali na liczne pytania młodzieży, wyjaśniali kwestie związane z uprawnieniami Policji oraz interpretacją wybranych przepisów prawa. Przypominali też o obowiązkach wynikających z regulaminu obozu oraz o konieczności współpracy w grupie, zgodnie z hierarchią panującą na obozie.

Od momentu przyjazdu harcerzy w miejsce obozowiska dzielnicowi utrzymują stały kontakt z organizatorami, ustalają zasady współpracy z w razie wystąpienia ewentualnych zagrożeń oraz starają się uświadomić młodzież jak uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Wszystko po to, by letni wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku był dla najmłodszych radosny i jednocześnie bezpieczny.

 

sierż. Magdalena Zguczyńska
KMP w Gorzowie Wlkp.