POLICJANCI Z WITNICY SPOTKALI SIĘ Z SENIORAMI - Aktualności - KMP Gorzów Wielkopolski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI Z WITNICY SPOTKALI SIĘ Z SENIORAMI

Data publikacji 13.08.2019

W dniu 9 sierpnia 2019 roku policjanci z Komisariatu Policji w Witnicy spotkali się z seniorami w Dziennym Domu Pobytu „Senior-Wigor” w Witnicy gdzie przeprowadzili pogadankę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Codziennie słyszymy jak oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sytuacji sprawcy są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta”z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia. Przestępcy wykorzystując łatwowierność, uczciwość, a często naiwność ludzką w bezduszny i okrutny sposób grabią i odbierają to, nad czym tak ciężko przez całe życie nasi seniorzy pracowali. Bez skrupułów pozbawiają oszczędności i pieniędzy potrzebnych na przeżycie kolejnego miesiąca. Dlatego policjanci podczas spotkania starali się podnieść poziom wiedzy seniorów, który pozwoli na uniknięcie sytuacji niebezpiecznej.

Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

 

wykonała:

kom.Magdalena Ziętek

Wydział Prewencji

KMP w Gorzowie Wlkp.

  • Zdjęcie grupowe policjantów z seniorami
  • zdjęcie grupowe policjantów z seniorami