Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył w dwa auta i poszedł po piwo - nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policyjni wywiadowcy

Data publikacji 15.10.2019

Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali 32-latka. Mężczyzna osobowym oplem uderzył w dwa inne pojazdy i uciekł. Badanie wykazało, że miał blisko dwa promile alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę (13 października) kilka minut przed 20.00 dyżurny komendy miejskiej został poinformowany, że na ulicy Poniatowskiego w Gorzowie Wlkp. kierujący osobowym oplem uderzył w zaparkowane pojazdy i uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce skierowano patrol mundurowych, który potwierdził zgłoszenie. W rozmowie ze świadkiem zdarzenia policjanci ustalili, że młody mężczyzna, prawdopodobnie nietrzeźwy, wjechał na osiedlową ulicę, po czym uderzył w dwa zaparkowane tam pojazdy. Zaraz po tym porzucił swojego osobowego opla i uciekł w nieznanym kierunku. Policjanci mając już rysopis uciekiniera natychmiast zaczęli sprawdzać osiedlowe uliczki. Zaledwie kilkanaście minut później na pobliskiej stacji paliw policyjni wywiadowcy zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wcześniejszemu rysopisowi. Podczas rozmowy z policjantami kierujący zaprzeczał, że jechał samochodem. Tłumaczył, że do miasta przyjechał autobusem, a na stację paliw przyszedł po piwo. 32-latek został przewieziony do komendy, miał przy sobie klucze od uszkodzonego opla. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko dwa promile alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a uszkodzony pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności. Poza tym 32-latek odpowie przed sądem za kolizje drogowe, do których doprowadził uderzając oplem w zaparkowane pojazd.

 

Opracowała: podkom. Marzena Śpiewak

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

  • Pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym.
  • Pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym.
  • Pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym.