Ruszyła kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” - Serwis informacyjny - KMP Gorzów Wielkopolski

Serwis informacyjny

Ruszyła kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło nowej kampanii profilaktycznej, w jaką włączyła się gorzowska Policja. W ramach akcji „Narkotyki i dopalacze zabijają” stróże prawa będą spotykać się z dziećmi i młodzieżą gdzie opowiadać będą o zagrożeniach, jakie niosą zakazane środki.

Wczoraj w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wlkp. policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. zainaugurowała kampanię edukacyjno – profilaktyczną pod nazwą „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Tematem przewodnim było omówienie zagrożeń wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych. Policjantka wytłumaczyła czym są dopalacze i narkotyki oraz jakie konsekwencje może nieść za sobą ich zażywanie. Podczas spotkania z młodzieżą został wyświetlony spot filmowy, który jest jednym z istotnych elementów przedmiotowego przedsięwzięcia, nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Przekazano również uczniom jakie niebezpieczeństwo wynika z zażywania narkotyków i dopalaczy. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Dlatego policjanci będą przeprowadzać spotkania w gorzowskich szkołach w celu promowania kampanii.

Gorzowska Policja apeluje do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami  i dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

 

 

wykonała:

kom. Magdalena Ziętek

Wydział Prewencji

KMP w Gorzowie Wlkp.