Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wszyscy bijemy rekord w czytaniu – policjantki wzięły udział w „Przerwie na czytanie”

Data publikacji 14.05.2019

W dniu 10 maja /piątek/ uczniowie Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie Wlkp. oraz zaproszeni goście, w tym gorzowskie policjantki wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie". Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży a także integracja środowiska lokalnego.

Tegoroczna, czwarta edycja ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie trwa od 8 do 15 maja. Skierowana jest do szkół i placówek oświatowych w całej Polsce takich jak szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, ośrodki szkolno-wychowawcze itp. Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność tj. wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz zaproszeni rodzice i inne osoby. Dyrektor i nauczyciele Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie Wlkp. stworzyli dla swoich przedszkolaków i uczniów tzw. Strefę Czytania, w której dzieciom czytali nie tylko nauczyciele, ale także zaproszeni goście. Wśród czytających nie zabrakło także przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Podczas spotkania policjantki czytały wiersze, ale także wykorzystały ten czas na rozmowy na temat bezpiecznych zachowań oraz opowiedziały o trudnej, ale jakże ciekawej pracy policjanta. Dzieci świetnie się bawiły słuchając czytanych tekstów, tańcząc, bawiąc się, a także ucząc się zasad bezpieczeństwa w domu i na drodze.

Akcja "Przerwa na czytanie" odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. We wszystkich trzech edycjach w akcji brało udział 33800 osób z 213 placówek oświatowych. Ostatni rekord ustanowiony w 2018 r. zgromadził w województwie lubuskim 21904 osób czytających na przerwie. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa oraz Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki. Gorzowska Policja chętnie włączasię do takich przedsięwzięć. To nie tylko okazja do wspólnego czytania, ale również do integrowania się oraz wpajania pięknych wartości oraz wzmacniania poczucia bezpieczeństwa.

 

Źródło: mł. asp. Agata Kądziołka

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.

 

  • Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania.
  • Policjantka czyta wiersz dzieciom.
  • Policjantka czyta wiersz dzieciom.
  • Uczeń szkoły wraz z policjantką.
  • Książki, które były czytane dzieciom.