Międzynarodowy Dzień Mediacji - Aktualności - KMP Gorzów Wielkopolski

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Dzień Mediacji

Data publikacji 14.10.2019

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 17 października. Obchody będą miały na celu włączenie lokalnych środowisk do działań prowadzonych przez prezesów sądów, koordynatorów d.s mediacji oraz sędziów, a także współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, a wymiarem sprawiedliwości.

Międzynarodowy Dzień Mediacji w dniu 17 października oraz Tydzień Mediacji, rozpocznie się 14 października, a zakończy 18. Koncepcja obchodów opiera się przede wszystkim na propagowaniu inicjatyw oddolnych – włączeniu środowisk lokalnych do działań prowadzonych przez prezesów sądów i sędziów, koordynatorów ds. mediacji w sądach powszechnych, oraz na współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, praktykami wymiaru sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości. Przez cały najbliższy Tydzień Mediacji m.in. w sądach, siedzibach organizacji pozarządowych, w jednostkach Policji dyżurować będą mediatorzy, którzy wszystkim zainteresowanym udzielać będą bezpłatnych porad oraz niezbędnych informacji o mediacji.

Policja co roku jest jednym z partnerów wspierających kampanię, dlatego w dniu 17 października w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. na ul. Wyszyńskiego 122 oraz podległych komisariatach tj. Komisariat Policji I w Gorzowie Wlkp., Komisariacie Policji II w Gorzowie Wlkp., Komisariacie Policji w Witnicy oraz Komisariacie Policji w Kostrzynie nad Odrą będą zorganizowane punkty konsultacyjne, gdzie będzie można uzyskać pomoc dotyczącą mediacji.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych działań zamieszczone zostały na stronie internetowej – www.gov.pl/sprawiedliowość/mediacje oraz na stronach internetowych sądów

 

 

 

 

wykonała:

kom.Magdalena Ziętek

Wydział Prewencji

KMP w Gorzowie Wlkp.

  • Ulotka informacyjna dotycząca Dnia Mediacji